ירושות

עורך דין ירושות

כשאדם הולך לעולמו מבלי שהותיר צוואה, חוק הירושה הוא זה שמגדיר כיצד יחולק העיזבון, כלומר רכושו של הנפטר. על-מנת שיורש או יורשת יוכלו לקבל את המגיע להם, נדרשת הגשת בקשה לקבלת צו ירושה. במצבים מסוימים תוגש התנגדות לצו הירושה או לחילופין בקשה לביטולו של צו ירושה שכבר ניתן. בכל המקרים הנ"ל מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין מומחה בתחום הרגיש של ירושות וצוואות. במשרד עורכי דין ירון לוי מטפלים בכל הסוגיות הנוגעות לירושות במקצועיות, בדיסקרטיות מוחלטת ובנחישות רבה.

מיהם היורשים על פי דין?

במקרים שבהם אין צוואה, או כשהצוואה מכסה רק חלק מרכושו של המנוח, חלוקת העיזבון נסמכת על חוק הירושה – וליתר דיוק על 3 סעיפים עיקריים:

  • סעיף 12 קובע את סדר העדיפויות – לפי סעיף זה, היורשים הם בן/בת הזוג והצאצאים. כשאין ילדים, הירושה תעבור להורי המנוח, ואם הם אינם בין החיים – לאחים ולאחיות.
  • סעיף 13 קובע כי החלוקה תהיה שוויונית – כלומר חלוקת העיזבון בין הילדים תהיה בחלקים שווים.
  • סעיף 14 קובע חליפיות – הכוונה היא שאם למשל אחד מילדיו של המנוח הלך לעולמו עוד לפניו, הילדים שלו יקבלו את חלקו (אלא אם כן יש הורים או יורשים אחרים).

כלל נוסף לגבי ירושה על פי דין הוא שבהיעדר יורשים, העיזבון עובר למדינה. בכל מקרה ההמלצה היא לערוך צוואה ולוודא שהיא עומדת בכללים הרלוונטיים (שקבועים גם הם בחוק הירושה).

הגשת בקשה לקבלת צו ירושה

על-מנת לממש את הזכויות שמקנה החוק, נדרש צו ירושה. בקשה לקבלת צו זה מוגשת לרשם לענייני ירושה. אופציה נוספת היא לפנות לבית דין דתי (רבני / שרעי / דרוזי) – בתנאי שכל הצדדים הרלוונטיים מסכימים לבחירה במסלול זה. בכל מקרה יש לשלם שתי אגרות. עוד כדאי לדעת שהרשם מנפיק את הצו באופן דיגיטלי, ושולח אותו אוטומטית לבנקים, לרשות המיסים, לחברות הביטוח, לרשות מקרקעי ישראל, לטאבו ולגופים נוספים. ניתן להיעזר בשירות של עורך דין לענייני ירושה כדי למנוע טעויות ועיכובים שלא לצורך.

התנגדות למתן הצו / בקשה לביטול צו ירושה

סביב ירושות מתפתחים לעיתים סכסוכים. זוהי עובדה מצערת, אבל גם כזו שמחייבת התנהלות מושכלת על-מנת לא לאבד זכויות יקרות ערך בירושה. כשישנה צוואה, אפשר להגיש התנגדות לקיום הצוואה וכן בקשה לביטול צו קיום צוואה שכבר ניתן. כשאין צוואה, ההליך המשפטי הרלוונטי הוא התנגדות למתן צו ירושה, או ביטול צו ירושה שכבר הוצא.

ההמלצה החשובה ביותר היא לא לבצע שום פעולה לפני התייעצות עם עורך דין לענייני ירושה – על-מנת לא לפגוע בסיכויי ההצלחה של ההליך.

ויתור על חלק בירושה

גם במקרה של ירושה על פי דין וגם כשישנה צוואה, היורשים מורשים לשנות את אופן חלוקתו של העיזבון. בדרך כלל המניע הוא שיקולי מס, אבל ייתכנו כמובן גם שיקולים אחרים. דרך אחת היא פשוט לוותר על החלק בירושה – באמצעות הגשת תצהיר הסתלקות מעיזבון אשר מאומת ע"י עורך דין. לאחר שהתצהיר מאושר לא ניתן להגיש התנגדות לצו ירושה. דרך שנייה היא הסכם בין יורשים.

עורך דין לענייני ירושה בזמינות גבוהה ויושרה ללא פשרות

ירושות וצוואות הן אחד מתחומי המומחיות של עו"ד ירון לוי. בנוסף יש לעו"ד לוי בקיאות ספציפית בכל הנוגע להורשת נחלות במושבים. השירותים בנושאים אלה ניתנים בזמינות גבוהה, על בסיס הידע רחב ההיקף לרבות היכרות עם פסיקות רלוונטיות של בתי המשפט, ומתוך מודעות לאחריות הרבה שמוטלת על מי שמטפל בסוגיות רגישות ומשמעותיות.

עו"ד לענייני ירושה

עו"ד לענייני ירושה

אף אחד לא מאחל לעצמו, עם פטירתם של הוריו, כשהוא ובני משפחתו נמצאים באבל להיות במלחמה עם משפחתו על הירושה. עם זאת, הדבר קורה לא מעט, במיוחד כאשר המנוח לא השאיר אחריו צוואה בה הוא מפרט באופן ברור מיהו היורש של כל חלק בעיזבון שלו. לא אחת אנחנו רואים מריבות על ירושה בין שני אחים ובמקרים אחרים המריבות קורות כשיש יותר יורשים. אם מתחילות מחלוקות לגבי אופן חלוקת הירושה מומלץ לא להיכנס למערבולת אלא לפנות אל עו"ד לענייני ירושה שיוכל לסייע לכם לפתור את העניין. אם אתם מחפשים עורך דין שיוכל לעזור, לתמוך ולתת ייעוץ משפטי רציני ומקצועי, פנו אל ירון לוי משרד עורכי דין.

למה חשוב לפנות אל עו"ד לענייני ירושה כמה שיותר מהר?

כאמור, כבר כשמתעוררים ספקות לגבי עניין כזה או אחר בירושה יש לפנות אל עו"ד לענייני ירושה שאפשר לסמוך עליו ולא לדחות את זה עד להתדרדרות המצב עד כדי כך שאי אפשר יהיה להחזיר את הגלגל לאחור והמשפחה מסוכסכת ומפורקת לגמרי. הכנסת עורך הדין שלכם לתמונה כמה שיותר מהר, תאפשר לעשות את הדברים בצורה יעילה. אם עושים את הדברים לבד, ניתן לעשות אינספור טעויות רק מחוסר ידיעה. לעומת זאת, אם עורך הדין שלכם יוכל ללוות את התהליך כבר בתחילת הדרך, תוכלו להיות בטוחים שאתם עושים את הדברים בצורה נכונה. בנוסף, הרבה פעמים עורכי דין שמומחים בתחומים האלה יכולים גם לעזור להימנע מדיונים אינסופיים בבתי המשפט. לכן גם במובן הזה כדאי לפנות אל עורך מנוסה בתחום הירושה.

עו"ד ירושה

הניסיון, המקצועיות וההמלצות שתוכלו למצוא לגבי עורך הדין שלכם

כל מי שכבר יצא לו לחפש עו"ד לענייני ירושה יודע לומר שזה לא חיפוש פשוט. בגלל שכל כך הרבה מונח כאן על הפרק, זה ברור שתרצו לצידכם את עורך הדין הטוב ביותר שקיים. לכן, בין אם אתם היורשים ובין אם אתם רוצים לוודא שרכושכם יחולק בדרך המתאימה לכם, כדאי שתפנו לעורך דין שילווה אתכם בעניין. ירון לוי משרד עורכי דין זמין עבורכם במשרד: 054-9668700. לצוות המשרד ניסיון רב בכל הנוגע לירושות וצוואות ויוכל לתת יעוץ וללוות אתכם בכל תהליך.

עורך דין ירושות
לשיחת ייעוץ חינם
לקביעת פגישת ייעוץ

עוד בנושא

התנגדות לצו ירושה
התנגדות לצו ירושה

עילות התנגדות לצו ירושה כל מי שאחד מהוריו נפטר והותיר אחריו ירושה יודע לומר: חלוקת הירושה היא לא מעמד פשוט. ראשית, הדבר מורכב מבחינה רגשית,

קרא עוד »
הסכם ממון
הסכם ממון

עו"ד הסכם ממון אתם עומדים להתחתן? נרגשים? למרות שאתם נמצאים ברגעים היפים ביותר שלכם ובתקופה קסומה כדאי לעשות לרגע הפרדה ולחשוב גם קדימה, על מצב

קרא עוד »
עורך דין ירושות
ירושות

עורך דין ירושות כשאדם הולך לעולמו מבלי שהותיר צוואה, חוק הירושה הוא זה שמגדיר כיצד יחולק העיזבון, כלומר רכושו של הנפטר. על-מנת שיורש או יורשת

קרא עוד »

לשיחת ייעוץ חינם

השאירו פרטים:

Call Now Button דילוג לתוכן