נחלות

עורך דין מושבים

נחלות במושבים הן נכסים ייחודיים. מאפיין נוסף הוא הערך הכספי הגבוה שלהן. בהתאם, בכל סוגיה משפטית הקשורה לנחלה במושב – בן ממשיך, פיצול נחלה, היוון נחלה, ירושה, צוואה, הסדרת שימוש חורג, התנהלות מול הרשויות ועוד – נדרשים שירותיו של עורך דין בעל בקיאות בתחום ספציפי זה. הייעוץ המשפטי והליווי הצמוד של משרד עו"ד ירון לוי ניתנים על בסיס ניסיון רב וכן ומחויבות מוחלטת ללקוחות.

פיצול נחלה

החלטה 1523 של מועצת מקרקעי ישראל, שמהווה גרסה מעודכנת של החלטה 979 התקדימית משנת 2007, מאפשרת לבעלי נחלות במושבים לפצל אותן בהתאם לצרכים העכשוויים. על-מנת לממש את האופציה נדרשת עמידה במספר תנאים הכרחיים, ובהם בין השאר הסדרת כל השימושים בנחלה ותשלום דמי היוון והיטל השבחה. בנוסף יש להתנהל מול רמ"י בהתאם לכל נהלי הרשות. הצורך לבחון את כדאיות הפיצול, לוודא עמידה בקריטריונים הרלוונטיים, להגיש את כל המסמכים הדרושים ולקדם את התהליך גורם לכך שרק עם עזרת עורך דין נחלות במושבים מפוצלות בלי עיכובים מיותרים.

הסדרת שימושים חורגים בנחלה

שירות חיוני ומועיל נוסף של עורך דין מומחה לנחלות הוא הסדרת השימושים החורגים. המציאות השתנתה באופן דרמטי מאז החכרת הנחלות לחברי המושבים, ובסופו של דבר גם רשות מקרקעי ישראל הכירה בצורך הבלתי נמנע למצות את הקרקע. יחד עם זאת חשוב להתנהל באופן מושכל ועל בסיס ייעוץ משפטי מקצועי – תביעה להסדרת החריגות שלא מטופלת נכון עלולה להסתיים בקנס כספי גבוה מאוד שלא לצורך. טעות נוספת היא להתעלם מהתראה או תביעה, או לדחות את ההתייחסות אליהן. גם כשהסדרת השימוש החורג נעשית כחלק מתהליך פיצול נחלה, באה לידי ביטוי המיומנות של משרד עו"ד ירון לוי בניהול מו"מ עם המנהל ובהפחתת הקנסות למינימום.

היוון נחלות

היוון נחלה – כלומר התהליך שבו המעמד של מחזיק הנחלה הופך מ"בר רשות" ל"חוכר לדורות", לרבות רישום בלשכת רישום המקרקעין – משפר במידה ניכרת את מצבם של חברי המושבים. בין יתרונות ההיוון: האפשרות לקבל היתר להקמה של יחידות דיור עבור בני ובנות הדור השני והשלישי, קבלת היתר לפיצול הנחלה, השלמה של חלקה א' ל-2.5 דונם והגדלה של היקף הבנייה בחלקה זו ללא תשלום. כמו כן אם יתבצע שינוי ייעוד, הקרקע לא תחזור לידי מינהל מקרקעי ישראל.

ישנן שתי דרכים לממש אפשרות זו: לשלם דמי חכירה בגובה 3.75% או לשלם דמי רכישה בשיעור 33% (מהערך של הקרקע). בכל מקרה מומלץ להיעזר בשירות של עו"ד שכבר השלים בהצלחה את התהליך, אמון על שיתוף פעולה יעיל עם אדריכלים ומודדים ובקיא בהלכות המנהל.

מימוש צוואה או ירושה עם עורך דין נחלות במושבים

גם עבור מימוש של צוואה או ירושה הנוגעת לקרקע במושב הכתובת הנכונה היא עורך דין מומחה לנחלות. הסיבה לכך היא שהורשת משק חקלאי שונה באופן מהותי מהורשת נדל"ן מסוגים אחרים – פעולה זו כוללת לצד העברת הזכות הקניינית גם זכויות שמקורן בחברות באגודה השיתופית. גם הפער בין חוק הירושה לבין המציאות במאה ה-21 וההבדלים המהותיים בין הסכם חכירה ישיר, הסכם משולש והסכם חד-צדדי מחייבים בקיאות ספציפית מאוד. בהתאם ההמלצה היא לערוך צוואה מפורטת ומדויקת בעזרת עו"ד מומחה לנחלות במושבים.

עורך דין מומחה לנחלות – זמינות, אחריות ויסודיות

לנוכח המורכבות הרבה וסכומי הכסף הגבוהים המעורבים בכל מקרה, עורך דין נחלות במושבים נדרש להתנהל באופן אחראי מאוד. איכות הכרחית נוספת היא יסודיות ותשומת לב מלאה לכל פרט ופרט. עו"ד ירון לוי ניחן בתכונות אלה, ומאפיינים נוספים של הייעוץ המשפטי הניתן על-ידיו וע"י צוות המשרד הם הזמינות המרבית והמענה הסבלני והמפורט לכל שאלה.

עורך דין מושבים

עורך דין מומחה לנחלות

ירושת נחלה במושב חקלאי היא עניין מורכב. במשך שנים רק בן אחד הנקרא בן ממשיך יכול היה לרשת נחלה בהתאם לחוקי מנהל מקרקעי ישראל, כך שאחיו לא יכלו לקחת חלק בירושת הנחלה. היום דברים השתנו במידה מסוימת ויש אופציה להיוון נחלה, לפחות אזורי המגורים בתוכה.  לכן, אם אתם ההורים רוצים להסדיר את נושא הורשת הנחלה או לחילופין אם אתם היורשים, יש כמה דברים שאתם צריכים לדעת. כמו תשלומי מיסים, תשלומים לרשות מקרקעי ישראל ובכלל חוקי הורשת נחלות. לכן להתייעץ עם עורך דין מומחה לנחלות. איש מקצוע כזה, שמגיע עם ניסיון ויידע, יוכל ללוות אתכם בצורה נכונה לכל אורך הדרך. ירון לוי משרד עורכי דין הוא משרד עורכי דין המתמחה בכל הקשור לנושא ירושות, כולל הורשת נחלות. במשרד תקבלו יחס מקצועי ואדיב בכל עת.

למה כדאי לפנות אל עורך דין מומחה לנחלות?

כאמור, עניין הנחלות הוא נושא מורכב השונה מירושות אחרות, כולל נכסי נדל"ן אחרים שעוברים בירושה כמו דירה למשל. החוקים הקשורים להורשת נחלות הם ותיקים ונחשבו לפרה קדושה ממש שלא נוגעים בה. רק לאחרונה חלו שינויים בנושא ולכן חשוב להתעדכן מהן האפשרויות שלכם בהורשת הנחלה כך שלא רק בן אחד יוכל ליהנות ממנה ומה עליכם לעשות בתור יורשים. עורך דין מומחה לנחלות מכיר את החוקים, כולל סעיפי החוק שנוספו או שונו ויודע היטב מה עליכם לעשות כדי להימנע מצרות מיותרות. לכן, אתם חייבים להיעזר בשירותיו של איש מקצוע כזה כבר בשלבים ההתחלתיים של העניין, אל תהססו.

איזה עורך דין נחלות באמת יוכל לסייע לכם בצורה מקצועית ואמינה?

בחירת עורך דין מומחה לנחלות, כמו כל עורך דין אחר, היא לא פשוטה. יש לא מעט המגדירים את עצמם כמבינים בתחום אך בפועל, לא תמיד מדובר על ניסיון מקצועי וידע מעמיק. יתרה כך, גם לא כל עורך דין, ואפילו לא כל עורך דין מקרקעין הוא עורך דין מומחה לנחלות שהן נושא נפרד בתחום המקרקעין. חשוב לשים לב לפרטים כמו ניסיון, מקצועיות וגם רושם שיוצר אצלכם עורך הדין ושנושא הנחלות הוא אכן תחום מרכזי בעבודתו. משרד עורכי דין ירון לוי הוא משרד המתמחה בירושות וצוואות ובעל ניסיון גם בכל הקשור להורשת או ירושת נחלות.

עורך דין נחלות

עורך דין מומחה לנחלות
לשיחת ייעוץ חינם
לקביעת פגישת ייעוץ

עוד בנושא

עורך דין ירושות
ירושות

עורך דין ירושות כשאדם הולך לעולמו מבלי שהותיר צוואה, חוק הירושה הוא זה שמגדיר כיצד יחולק העיזבון, כלומר רכושו של הנפטר. על-מנת שיורש או יורשת

קרא עוד »
עורך דין מומחה לנחלות
נחלות

עורך דין מושבים נחלות במושבים הן נכסים ייחודיים. מאפיין נוסף הוא הערך הכספי הגבוה שלהן. בהתאם, בכל סוגיה משפטית הקשורה לנחלה במושב – בן ממשיך,

קרא עוד »
ייפוי כוח מתמשך
ייפוי כוח מתמשך

יפוי כוח מתמשך בני אדם מקבלים החלטות רבות לגבי חייהם מדי יום. למרבה הצער, ישנם מצבים שבהם היכולת להחליט אובדת, ובמקרה כזה נדרשת מציאת פתרון

קרא עוד »

לשיחת ייעוץ חינם

השאירו פרטים:

Call Now Button דילוג לתוכן