צוואות

עורך דין צוואות ירון לוי

על-פי חוק הירושה, ישנן 4 דרכים לכתוב צוואה:

  1. צוואה בכתב יד – צוואה שנערכת ע"י האדם, ללא עדים וגם ללא עזרת עו"ד. החוק מחייב לכתוב את כל סעיפי המסמך בכתב יד ולציין תאריך, גם כן בכתב יד. כלל נוסף הוא חתימה בכתב ידו של המצווה. היתרון העיקרי של דרך זו הוא שאין עלות כספית, אבל יש לקחת בחשבון גם את הסיכון: קל יותר לערער על צוואה בכתב יד מאשר על הסוגים האחרים של הצוואות.
  2. צוואה בעדים – צוואה שנחתמת בנוכחות 2 עדים בני 18 ומעלה. העדים מנועים מלהופיע בצוואה, וכך גם בני/בנות זוגם.
  3. צוואה בפני רשות – צוואה המוגשת לרשם בית משפט, רשם לענייני ירושה, נוטריון, חבר בית דין דתי או שופט. גם צוואה שנאמרת בעל-פה בפני אחד הגורמים הרשמיים הנ"ל נחשבת צוואה בפני רשות.
  4. צוואה בעל פה – צוואה הנאמרת בפני 2 עדים כשהאדם עומד למות או מאמין שזהו מצבו, ולכן לא יכול לערוך צוואה בדרכים האחרות.

חשוב להדגיש: החוק מאפשרת עריכת צוואה גם ללא עזרת עורך דין. יחד עם זאת, בעזרת עורך דין צוואות הופכת הצוואה למסמך משפטי מדויק שהסיכוי למנוע את קיומו מזערי.

מה כוללת הצוואה?

צוואות מפרטות את זהות היורשים, לרבות קביעת יורשים חלופיים למקרים שבהם היורשים הראשונים שצוינו כבר לא יהיו בין החיים במעד הרלוונטי. בנוסף כוללת צוואה הנחיות בדבר חלוקת העיזבון בין כל היורשים, ובחלק מהמקרים גם התניות – כללים שיורש או יורשים מחויבים לעמוד בהם על-מנת לקבל את חלקם בעיזבון. יש לציין כי בתי המשפט פסלו בעבר סעיפים שהוגדרו על-ידם כ"שלטון היד המתה" – ועל כן במקרים אלה מתחדד הצורך בקבלת ייעוץ של עורך דין צוואות בעל בקיאות מקצועית מעמיקה.

עוד כדאי לדעת כי תיקון 12 לחוק הירושה מאפשר לערוך צוואה הדדית – מסמך שמשקף הסכמות בין בני זוג לגבי חלוקת הרכוש המשותף, תחילה לאחר פטירת הראשונ/ה מביניהם ובהמשך לאחר מות השני/ה.

התנגדות לצוואה

עורך דין לענייני ירושה וצוואות מטפל גם בהתנגדויות לצוואה. בין העילות האפשריות לפסילתו של המסמך: אי כשירות, השפעה בלתי הוגנת (למשל ניצול תלות של אדם חולה), מעורבות לא חוקית של אדם אחר בעריכת הצוואה, "צוואה סתומה" (כלומר כזו שלא מאפשרת להבין את כוונת המצווה) והתניות לא לגיטימיות (מצב המכונה כאמור "שלטון היד המתה" – למשל הורשת דירה לבן בתנאי שלא יתגרש מאשתו).

חוק הירושה מגביל את טווח הזמן להגשת התנגדות לצוואה. אמנם ניתן לבקש את הארכת המועד להגשת התנגדות למתן צו קיום צוואה, אבל ככלל מומלץ לא להתמהמה.

הגנה על צוואה

הגנה על צוואה עשויה לכלול פעולות בעת עריכתה או בסמוך לכך, וכן פעולות לאחר פטירת עורך הצואה. לפני המוות, עו"ד מיומן יאתר מראש נקודות תורפה אפשריות וימצא להן מענה משפטי. כשיש חשש להגשת התנגדות, או כשכבר הוגשה התנגדות לקיום צוואה, הדגש החשוב ביותר הוא להימנע מכל צעד בטרם קבלת ייעוץ – כדי לא לספק לצד שכנגד עילות לפסילה.

עורך דין צוואות

עו"ד צוואות

הגעתם לגיל בו הגיע הזמן לטפל בנושא הצוואה? עריכת צוואה היא מסוג אותם הדברים שלא נעים לדבר עליהם, אבל בפועל, יש להם חשיבות רבה. ללא צוואה מסודרת, עלולות להתעורר מחלוקות הקשורות לחלוקת הירושה, וכך הירושה תחולק על פי חוק הירושה ולא על פי רצונכם. לכן, מומלץ לפנות מבעוד מועד אל עו"ד מומחה לצוואות. עורך הדין מומחה יערוך איתכם את הצוואה בהתאם לצרכים ולרצונות שלכם וידאג לניסוחה באופן מדויק שיהיה קביל בבית המשפט ויחסוך לכם תשלומי מיסים ומלחמות על ירושה. עו"ד ירון לוי הוא עו"ד צוואות וירושות המתמחה בתחום וצבר בו ניסיון רב. הוא וצוות משרדו יוכלו לסייע בעריכת צוואה ובנושאים אחרים הקשורים לעניין כמו ערעור על צוואה כשמתעורר חשד לעריכת הצוואה תוך הפעלת לחץ של אחד היורשים ועוד.

החשיבות של בחירת עו"ד צוואות מוביל

ישנם לא מעט עורכי דין שעוסקים בתחום הצוואות. לכן טבעי שתהיה לכם דילמה מיהו עורך הדין שילווה אתכם בכל הקשור לנושא רגיש זה, איך לבחור עו"ד צוואות שתוכלו לסמוך עליו? ואיך תוכלו לדעת שהוא ידאג לכם בצורה טובה? חשוב לבחור עורך דין עם ניסיון רב, כאשר כדאי גם לחפש המלצות ממי שכבר נעזר בו בכתיבת צוואה. כך תוכלו לדעת שבסופו של דבר, ברגע האמת, הכול יטופל על הצד הטוב ביותר.

עורך דין לענייני צוואה

החשיבה על חלוקת הרכוש לאחר הפטירה צריכה להיעשות מראש, זאת למרות שמדובר על עניין רגיש מאוד שרבים נוהגים להדחיק. עם זאת, דחיית העניין ואי היערכות לכך מראש עלולה להיות בעייתית ולגרום נזק כלכלי ולפירוק המשפחה. אמנם ישנו חוק הירושה, על פיו מחולקת הירושה כשאין צוואה אך זהו מתכון למחלוקות של היורשים, וכן שהרכוש יחולק בדרך ספציפית הקבועה בחוק ולא על פי רצון הנפטר. לעומת זאת, אם פונים אל עורך דין לענייני צוואה ועורכים צוואה יחד איתו, הדברים יהיו ברורים וחלוקת הרכוש תתבצע בהתאם לרצון המצווה. כך ניתן לדעת שבבוא העת, הדברים יוחלקו בדיוק בהתאם לרצון שלכם. אתם מחפשים עורך דין שבאמת אפשר לסמוך עליו בעניין הזה? ירון לוי משרד עורכי דין הוא משרד עו"ד המתמחה בנושא ירושות וצוואות.

עורך דין לענייני צוואה

מה תפקידו של עורך דין לענייני צוואה?

עורך דין לענייני צוואה מטפל בכל הקשור לנושא צוואות וירושות. תפקידו הראשון הוא לסייע בעריכת הצוואה וניסוחה בצורה חוקית. שנית, הוא אדם שנותן תוקף למסמך הצוואה שלכם. כל עוד אתם חותמים על הצוואה בפני עורך דין, הרי שיש לה תוקף משפטי. בנוסף לכל אלה, ברוב המקרים עורך הדין הוא גם יהיה האדם שאצלו תופקד הצוואה שלכם ואליו יפנו היורשים שלכם בבוא העת. לכן ברור שיש לו תפקיד חשוב בכל העניין הזה, וזו גם הסיבה שבגללה יש לבחור אותו בקפידה. מעבר לכך, עורך דין לענייני צוואה הוא הכתובת לפנות אליה כאשר אחד היורשים רוצה לערער על צוואה קיימת או נושאים אחרים.

עורך דין צוואות זמין שמלווה את לקוחותיו בצורה מקצועית

זה לא סוד שאם תעשו חיפוש, תגלו שיש הרבה עורכי דין שמתמחים בענייני צוואות וירושות. יחד עם זאת, לא כל עורך דין לענייני צוואה שאליו תפנו יוכל לסייע לכם כפי שאתם מצפים בצורה מקצועית. לכן, אם כדאי לבדוק המלצות על עורך דין העוסק בתחום. חשוב שהוא יהיה עורך דין בעל ניסיון המתמקד בתחום וגם שתרגישו איתו בנוח. במקרה של ירון לוי משרד עורכי דין, אתם תראו כבר מהרגע הראשון שהבחירה שלכם הייתה נכונה. יש לכם שאלות? רוצים לברר מראש כל מה שצריך? אל תהססו: חייגו למספר: 054-9668700

מה תפקידו של עורך דין לענייני צוואה?

לשיחת ייעוץ חינם
לקביעת פגישת ייעוץ

עוד בנושא

עורך דין ירושות
ירושות

עורך דין ירושות כשאדם הולך לעולמו מבלי שהותיר צוואה, חוק הירושה הוא זה שמגדיר כיצד יחולק העיזבון, כלומר רכושו של הנפטר. על-מנת שיורש או יורשת

קרא עוד »
עורך דין מומחה לנחלות
נחלות

עורך דין מושבים נחלות במושבים הן נכסים ייחודיים. מאפיין נוסף הוא הערך הכספי הגבוה שלהן. בהתאם, בכל סוגיה משפטית הקשורה לנחלה במושב – בן ממשיך,

קרא עוד »
ייפוי כוח מתמשך
ייפוי כוח מתמשך

יפוי כוח מתמשך בני אדם מקבלים החלטות רבות לגבי חייהם מדי יום. למרבה הצער, ישנם מצבים שבהם היכולת להחליט אובדת, ובמקרה כזה נדרשת מציאת פתרון

קרא עוד »

לשיחת ייעוץ חינם

השאירו פרטים:

Call Now Button דילוג לתוכן